مادرید فا
سایت خبری رئال مادرید
دعوت به همکاری جهت نویسندگی در سایت

ما در سایت مادرید فا قصد داریم در راستای تقویت تیم تولید محتوایمان و دمیدن روح تازه در بخش سایت و مقالات با شما علاقمندان به نویسندگی همکاری داشته باشیم. به همین منظور از علاقمندانی که توانایی نویسندگی، ویراستاری و ترجمه مطالب را دارند مخصوصا کسانی که سابقه همکاری با وبسایت های دیگر را داشته‌ اند دعوت به همکاری می کنیم.
شرایطی که برای عضویت در تیم تولید محتوایمان در نظر گرفته‌ ایم:

1- داشتن علاقه قلبی به نویسندگی در دنیای فوتبال و رئال مادرید و … همراه بودن با اخبار فوتبال دنیا

2- توانایی درک مطلب عالی زبان انگلیسی (ما صرفا مترجم کلمه به کلمه متون نمی خواهیم، کسی را میخواهیم که بتواند مطالب انگلیسی در حوزه فوتبال و رئال مادرید را بخوبی درک کند و آنها را با مهارت با زبانی روان وسلیس به نگارش درآورد)

3- آشنا به اصول نگارشی زبان فارسی و رعایت آن ها، دارای لحن نوشتاری مناسب و خوانا

4- نوشتن حداقل 5 مطلب در روز با موضوعات و سوژه‌ هایی که ما به شما پیشنهاد می کنیم.

5- دارای خلاقیت و مهارت کافی در انتخاب واژه‌ ها و عناوین مقالات

6- خوش ذوق بودن در انتخاب عکس ها برای مطالب نوشته شده (اندازه عکس اصلی مطلب میبایست 940x400 باشد) [نمونه اندازه عکس]

نکاتی که میبایست هنگام ارسال مطالب بعنوان نمونه کار مدنظر داشته باشید:

1- دارای یک عنوان مناسب و جذاب در حوزه‌ی موضوعات پیشنهادی ما باشد.

2- متن مطلب باید کاملا دست اول و بروز باشد و بصورت کپی برداری از سایت های دیگر نباشد.

3- دارای یک مقدمه جذاب باشد. مثلا در مقدمه برای خواننده توضیح دهید که یک مسئله از کجا نشأت گرفته و اصل مطلب میخواهد چه چیزی را تشریح کند.

4- مطلب ترجمه شده، باید کاملا روان و قابل فهم برای خواننده باشد. شاید نیاز باشد خودتان جستجو کنید و به درک درستی از مطلب برسید و سپس آن را توسعه دهید.

5- ذکر منبع (منابع) مطالب (اعم از ضمیمه فایل یا آدرس اینترنتی) که مطلب خود را از آن (ها) استخراج کرده‌ اید الزامی است.

6- رعایت مسائل گرامری و نوشتاری، مثلا رعایت صحیح نقطه‌ گذاری‌ ها، نیم‌ فاصله‌ ها، پاراگراف‌ بندی درست. (در آخر جملات خبری از نقطه استفاده کنید. در آخر جملات سوالی از علامت سوال و در آخر جملات تعجبی از علامت تعجب استفاده شود.) پس از نقطه یا ویرگول، حتما یک اسپیس (فاصله) زده شود. مثال: او بازیکنی جوان اما در عین حال، رهبری فوق العاده است. در خصوص آینده ام، باید بگویم که می خواهم در رئال مادرید بمانم.

7- در صورتی که در نوشته‌ تان از تصاویر خلاقانه و یا فایل صوتی و تصویری جذاب هم استفاده شود قطعا در امتیازدهی به مقاله شما بسیار موثر خواهد بود.

8- در تیتر هنگام جدا کردن دو موضوع، از علامت نقطه ویرگول (؛) استفاده شود. مثال: لوپتگی: ذره‌ ای در ماندن مودریچ شک ندارم؛ جدایی رونالدو یک درام نیست

9- پاراگراف بندی در متن ها رعایت شود. منظور این که پس از نوشتن یک پاراگراف با چهار یا پنج خط و پایان یک موضوع، یک خط پایین رفته و پاراگراف بعدی را شروع کنید. این امر موجب سهولت خواندن برای خواننده می شود.

10- در نوشتن متون رسمی، از نوشتن کلمات محاوره ای و شکسته، خودداری شود.

11- پس از نوشتن مطلب، دومین کار مهم پس از انتخاب تیتر مناسب، استفاده از "برچسب" است که در پایین متن در اختیار شماست و می توانید حداقل 4 الی 5 برچسب (حداکثر 20 برچسب) برای مطلب خود انتخاب کنید. برچسب ها معجزه می کنند. فقط کافیست کلمات کلیدی متن خود مثل کریستیانو رونالدو یا لیونل مسی یا مثلا کاریکاتور را در بخش برچسب بنویسید و با فشار دادن دکمه Enter آن را ثبت کنید. این برچسب برای همیشه در مادرید فا ذخیره می شود و شما می توانید برای مطالب بعد خود با تایپ یک یا دو حرف، آن را پیدا کنید. پیشنهاد شخصیِ من به شما این است که اگر مطلب خاصی را در سایت می گذارید، آن را اختصاصی کنید. مثلا برای بخش خود اسم بگذارید و به عنوان برچسب از آن استفاده کنید. مثلا "توپ و دروازه" یا "گذری در تاریخ" و ... / پس از ثبت مطلب، اگر بر روی برچسب مثلا "گذری در تاریخ" کلیک کنید، تمامی مطالب شما با این برچسب در لیستی زیبا به شما نشان داده می شوند.

مراحل شروع همکاری

اگر فکر می‌ کنید بیش از 80 درصد شرایط ذکر شده در بالا را بخوبی دارید، پس وقت را تلف نکنید و همین الان یا از طریق فرم دعوت به همکاری، اطلاعات خود را برای ما بفرستید و یا به آدرس Madridfa@Mihanmail.ir یک ایمیل برای ما ارسال کنید. فقط در ایمیل خود حتما موارد زیر را ذکر کنید:

نام و نام خانوادگی

ایمیل

تلفن همراه

موضوعات مورد علاقه برای نوشتن مطلب

سوابق نویسندگی و نمونه‌ هایی از نوشته‌ های سابق (اگر در سایت دیگری است لینک بدهید یا مقالات و نوشته‌ های خود را ضمیمه کنید)

ارسال رزومه

ما در سریع ترین زمان ممکن، اطلاعات شما را بررسی می کنیم و بسته به نوع همکاری شما تماس خواهیم گرفت.

با تشکر از علاقه شما به پیوستن به خانواده مادرید فا / احمدزاده

مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
آخرین اخبار