close
تبلیغات در اینترنت
رئال مادرید 3_1 لیورپول؛ این هم سیزدهمی!
مادرید فا
سایت خبری رئال مادرید
رئال مادرید 3_1 لیورپول؛ این هم سیزدهمی!

جشن قهرمانی رئال مادرید

سیزدهمین قهرمانی رئال مادرید در استادیوم المپیک کیف رقم خورد؛ ورزشگاهی که زیدان آن جا موفق شد برای سومین بار در قامت یک سرمربی، فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود.

مادرید فا - در چارچوب دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا در فصل 18-2017، تیم های رئال مادرید و لیورپول از ساعت 23:15 (شنبه) در ورزشگاه المپیک کیف به مصاف هم رفتند.

مشخصات بازی

تاریخ برگزاری: شنبه، 5 خرداد 1397 (26 می 2018)

تورنمنت: فصل 18-2017 لیگ قهرمانان اروپا- دیدار نهایی

داور: میلوراد مازیچ

گلزنان و دقایق: کریم بنزما (دقیقه 51)، سادیو مانه (دقیقه 55)، گرت بیل (دقیقه 64)، گرت بیل (دقیقه 83)

شرح بازی

نیمه اول: دیدار دو تیم رئال مادرید و لیورپول در نیمه اول را می توان به دو بخش تقسیم کرد: قبل و بعد از مصدومیت محمد صلاح؛ اتفاقی که تمام دقایق قبل و بعد بازی تحت تاثیر آن بود. لیورپول در دقایق ابتدایی بازی و قبل از مصدومیت صلاح، بازی فوق العاده ای را به نمایش گذاشت و چندین موقعیت روی دروازه رئال مادرید خلق کرد اما پس از تعویض اجباری این وینگر مصری و ورود آدام لالانا به زمین، توپ و میدان در اختیار کهکشانی ها بود. در دقیقه 3، لوریس کاریوس از دروازه خارج شد تا توپ ارسالی توسط کارواخال برای ایسکو را با مشت دور کند؛ سنگربان قرمزها اولین آزمایشش در حساس ترین دیدار فصل اروپا را با موفقیت پشت سر گذاشت هرچند پرچم کمک داور نیز به نشانه آفساید بالا رفته بود. در دقیقه 7، فیرمینو توپ را به پشت مدافعان رئال مادرید ارسال کرد تا بلکه سادیو مانه بتواند از آن استفاده کند اما واران به کمک کیلور ناواس، به وینگر سنگالی لیورپول اجازه تهدید دروازه را نداد. در دقیقه 8، توپ برگشتی در پی ضربه سر فیرمینو که به شانه سرخیو راموس برخورد کره بود، در نزدیکی ترنت الکساندر آرنولد فرود آمد اما کاپیتان کهکشانی ها قبل از این که آرنولد بتواند به توپ ضربه بزند، آن را دور کرد. در دقیقه 14، کیلور ناواس ارسال خوب آرنولد از سمت راست را با مشت کردن توپ دور کرد. در دقیقه 16، اولین موقعیت جدی برای باز کردن دروازه لیورپول نصیب رئال مادرید و کریستیانو رونالدو شد اما ضربه پر قدرت مهاجم شماره 7 کهکشانی ها از سمت راست محوطه جریمه، از بالای دروازه به بیرون رفت. در دقیقه 24، فیرمینو در وسط محوطه رئال مادرید چرخید و به قصد باز کردن دروازه، به توپ ضربه زد اما شوت این بازیکن به راموس برخورد کرد. توپ برگشتی به آرنولد رسید اما کیلور ناواس ضربه این مدافع را به زیبایی مهار کرد. تا دقیقه 25، تعداد شوت های لیورپول 7 و رئال مادرید 1 عدد بود. در دقیقه 26، بدترین اتفاق ممکن برای هواداران لیورپول رخ داد: سرخیو راموس در نبرد با محمد صلاح، دست این بازیکن را کشید و هردوی آن ها به زمین خوردند. صلاح به شدت احساس درد می کرد اما پس از خروج از زمین، دوباره به بازی برگشت. البته حضور مجدد بهترین بازیکن این فصل لیورپول در زمین، چندان دوام نیاورد تا در نهایت صلاح با چشمانی گریان، در سی امین دقیقه نیمه اول، بازی را ترک کند. پس از این اتفاق، راموس هر بار که صاحب توپ می شد توسط هواداران لیورپول هو شد اما چه فایده که شیرازه تیم یورگن کلوپ از هم پاشیده بود. در دقیقه 34، کارواخال نیز مصدوم شد و دو دقیقه بعد همانند صلاح، با چشمانی گریان زمین را ترک کرد. در دقیقه 44، کاریوس به زیبایی ضربه سر رونالدو را دفع کرد تا گل بنزما با استفاده از توپ برگشتی نیز در شرایط آفساید به ثمر رسیده باشد. یک دقیقه بعد، شوت ناچو در پی پاس بنزما، به تور کنار دروازه برخورد کرد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به اتمام برسد.

نیمه دوم: دو تیم بدون تغییر بین دو نیمه وارد میدان شدند. در دقیقه 49، مارسلو توپ را به درون محوطه جریمه لیورپول ارسال کرد و با وجود این که لالانا در دفع این توپ به شدت ضعیف عمل کرد، ضربه والی ایسکو به تیر دروازه لیورپول برخورد کرد. در دقیقه 51، اشتباه باورنکردنی کاریوس باعث گشوده شدن قفل دروازه لیورپول شد؛ دروازه بان آلمانی که قصد داشت بازی را سریع به جریان بیاندازد، دقیقا هنگامی تصمیم به پرتاب توپ گرفت که کریم بنزما در مقابلش حضور داشت و یک اثر کوچک از مهاجم رئال مادرید کافی بود تا گل اول بازی به ثمر برسد. در دقیقه 55، در پی کرنر ارسال شده از سمت راست، دژان لوورن توپ را با ضربه سر برای سادیو مانه کاشت تا این وینگر سنگالی از درون محوطه شش قدم حساب کار را 1-1 مساوی کند. در دقیقه 61، ناچو توپ را به درون محوطه جریمه لیورپول ارسال کرد اما کاریوس به خوبی توانست ضربه ایسکو را مهار کند تا لیورپول همچنان در بازی باقی بماند. ایسکو پس از این صحنه، تعویض شد تا تاثیرگذارترین چهره این بازی- البته در کنار کاریوس! - به میدان بیاید. در دقیقه 64، شاهد یک سوپر گل از یار تازه به میدان آمده رئالی ها بودیم؛ بیل که چند دقیقه قبل به جای ایسکو به بازی آمده بود، با یک ضربه قیچی برگردان، دروازه کاریوس را برای دومین بار باز کرد. در دقیقه 71، شوت زمینی سادیو مانه به تیر دروازه کیلور ناواس برخورد کرد. در دقیقه 74، رابرتسون با یک تکل فوق العاده، مانع از گلزنی رونالدو شد. در دقیقه 81، کاریوس مانع از گلزنی مجدد بنزما شد اما این دروازه بان دقایقی بعد دوباره از خجالت هواداران لیورپول در آمد! در دقیقه 83، کاریوس در مهار شوت پرقدرت گرت بیل بسیار ضعیف عمل کرد تا این مهاجم ولزی، نمایش درخشانش در فینال را تکمیل کرده باشد. در دقیقه 93، رونالدو در فرصت گلزنی قرار داشت اما یک تماشاگر وارد زمین شد تا بازی متوقف و لحظاتی بعد به اتمام برسد. پرونده این فصل لیگ قهرمانان اروپا بسته شد تا زیدان به همراه رئال مادرید، تاریخ ساز شود و از سوی دیگر، احتمالا کاریوس در راه برگشت از کیف احساس کند تنهاترین بازیکن روی زمین است.

شرح گل ها

رئال مادرید 1-0 لیورپول | کریم بنزما (دقیقه 51): احتمالا مضحک ترین گل فصل لیگ قهرمانان اروپا در این دیدار و در پی شاهکار لوریس کاریوس به ثمر رسید؛ دروازه بان آلمانی لیورپول که قصد داشت بازی را سریع به جریان بیاندازد، دقیقا هنگامی تصمیم به پرتاب توپ گرفت که کریم بنزما در مقابلش حضور داشت و یک اثر کوچک از مهاجم رئال مادرید کافی بود تا دروازه باز شود.

رئال مادرید 1-1 لیورپول | سادیو مانه (دقیقه 55): در پی کرنر ارسال شده از سمت راست، دژان لوورن توپ را با ضربه سر برای سادیو مانه کاشت تا این وینگر سنگالی از درون محوطه شش قدم حساب کار را 1-1 مساوی کند.

رئال مادرید 2-1 لیورپول | گرت بیل (دقیقه 64): یک سوپر گل از یار تازه به میدان آمده رئالی ها! بیل که چند دقیقه قبل به جای ایسکو به بازی آمده بود، با یک ضربه قیچی برگردان، دروازه کاریوس را برای دومین بار باز کرد.

رئال مادرید 3-1 لیورپول | گرت بیل (دقیقه 83): باز هم هنرنمایی کاریوس و بازهم گل برای رئال مادرید؛ کاریوس در مهار شوت پرقدرت گرت بیل بسیار ضعیف عمل کرد تا این مهاجم ولزی، نمایش درخشانش در فینال را تکمیل کرده باشد.

مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
آخرین اخبار