close
تبلیغات در اینترنت
رئال مادرید 4_1 اتلتیکو مادرید؛ دسیما مادریدیستا
مادرید فا
سایت خبری رئال مادرید
رئال مادرید 4_1 اتلتیکو مادرید؛ دسیما مادریدیستا

جشن قهرمانی رئال مادرید

جدال دو تیم رئال مادرید و اتلتیکو مادرید در فینال چمپیونزلیگ و در ورزشگاه دا لوژ شهر لیسبون، به شکلی دراماتیک با پیروزی 4-1 شاگردان آنچلوتی به پایان رسید تا بالاخره این تیم پس از 12 سال به رؤیای فتح دسیما دست پیدا کند.

مادرید فا - بازی با قضاوت آقای کویپرس هلندی آغاز شد. از همان دقایق ابتدایی شاگردان آنچلوتی توپ و میدان را در اختیارگرفتند و سعی در گرفتن نبض بازی داشتند.

نیمه اول؛

دقیقه 9: چیزی از بازی نگذشته بود که دیگو کوستا احساس ناراحتی کرد و در حالیکه پیش از این نیز حضورش با شک و تردید همراه بود، جای خود را به آدرین داد.

دقیقه 13: شوت از راه دور گارسیا با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 22: خطا به روی دی ماریا در سمت چپ زمین و ارسال لوکا مودریچ به روی دروازه که توپ مستقیماً به دستان کورتوا رسید.

دقیقه 26: ضدحمله ای سریع برای رئال مادرید با فرار دیدنی دی ماریا آغاز شد که پشت محوطه جریمه رائول گارسیا با تکل از پشت او را با خطا متوقف کرد و سپس به خاطر درگیری با سرخیو راموس هر دو بازیکن کارت زرد دریافت کردند.

دقیقه 27: ضربه ایستگاهی رونالدو با عبور از دیوار دفاعی در اختیار کورتوا قرار گرفت.

دقیقه 32: پاس عرضی اشتباه از تیاگو باعث شد تا بیل صاحب توپ شده و پا به توپ خود را به داخل محوطه روخی بلانکو برساند، اما در آخرین لحظه ضربه چندان خوبی به توپ نزد تا این فرصت طلایی با اختلاف کم از کنار دروازه به بیرون برود.

دقیقه 36: شاگردان سیمئونه به گل رسیدند؛ ارسال کرنر از گابی در یک رفت و برگشت با ضربه سر گودین توپ از بالای سر کاسیاس که خروج اشتباهی داشت به تور دروازه رسید.

دقیقه 40: باز هم کرنری دیدنی از گابی و ضربه سر خطرناک آدرین که از بالای دروازه با اختلاف کم به بیرون رفت. رئال مادرید در این نیمه اصلاً بازی خوبی از خود به نمایش نگذاشت و به نظر می رسد که برای یک فینال رؤیا گونه به اندازه کافی آماده و با برنامه به نظر نمی رسند.

نیمه دوم؛

در آغاز نیمه دوم رئال مادرید فشار خود برای رسیدن به گل تساوی را افزایش داد و اتلتیکو نیز برای دفاع از نتیجه به دست آمده تلاش می کرد.

دقیقه 52: دی ماریا با حرکتی فوق العاده از سمت چپ چند بازیکن اتلتیکو را بهم ریخت اما در نهایت، نزدیک محوطه جریمه با خطای میراندا متوقف شد. کریستیانو رونالدو و بیل پشت توپ قرار گرفتند، اما ضربه ستاره پرتغالی با واکنش عالی کورتوا راهی کرنر شد.

دقیقه 54: ارسال کرنر از سمت چپ توسط دی ماریا با ضربه سر رونالدو از کنار دروازه به آرامی به اوت رفت.

دقیقه 56: اشتباه کارواخال در مشایعت توپ باعث شد تا آدرین توپ ربایی کند و وارد محوطه مادریدی ها شود که در آخرین لحظه خود کارواخال از راه رسید و با تکلی خوب راه توپ را بست.

دقیقه 58: کارلو آنچلوتی دست به تعویض زد و مارسلو به همراه ایسکو جای کوئنترائو و خدیرا را گرفتند.

دقیقه 62: ارسال راموس از سمت چپ با ضربه سر رونالدو همراه شد اما در مقابل دروازه بنزما نتوانست روی توپ اثر بگذارد و توپ به بیرون رفت.

دقیقه 65: دیگو سیمئونه سوسا را به جای رائول گارسیا که عملکردی خوبی ارائه نکرده بود به میدان فرستاد.

دقیقه 66: همکاری رونالدو و بنزما در نهایت به ایسکو ختم شد، اما ضربه زمینی این بازیکن از پشت محوطه به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 73: همکاری خوب رئالی ها و توپی که رونالدو برای بیل کاشت، اما ضربه ستاره ولزی با نوک پا به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 75: ارسال بلند دی ماریا از سمت چپ با ضربه سر کارواخال در تیر دوم همراه شد که در ادامه ضربه قیچی رونالدو با اختلاف به بالای دروازه رفت.

دقیقه 78: فرار عالی گرث بیل از سمت راست که یادآور فینال کوپا دل ری شد، اما در نهایت این بار ضربه خوبی به توپ نزد و این فرصت خوب از دست رفت.

دقیقه 79: کریم بنزما جای خود را به آلوارو موراتا داد.

دقیقه 83: فیلیپه لوئیس به دلیل احساس ناراحتی، جای خود را به توبی آلدرویرلد داد.

دقیقه 3+90: فشار بی امان رئال مادرید که بارها تا آستانه گلزنی نیز پیش رفتند سرانجام به نتیجه رسید؛ در حالیکه همه منتظر قهرمانی شگفت انگیز شاگردان سیمئونه بودند، ارسال کرنر عالی از مودریچ با ضربه سر نجات دهنده راموس، همه چیز را برابر کرد.

نیمه اول وقت های اضافه؛

دقیقه 96: رئالی های که خود را از یک شکست نجات داده بودند، با امید هایی تازه تر قدم به میدان گذاشتند؛ حرکت عالی مارسلو با همکاری دی ماریا، با ارسال زمینی مدافع برزیلی به دهانه دروازه همراه شد، که میراندا توپ را از مقابل پای موراتا برگشت داد.

دقیقه 99: خطای گابی به روی مارسلو و کارت زردی که نصیب کاپیتان اتلتیکو شد؛ رونالدو پشت توپ قرار گرفت اما ضربه او به دیوار دفاعی برخورد کرد و راهی کرنر شد.

نیمه دوم وقت های اضافه؛

دقیقه 107: شوت از راه دور مودریچ بعد از برخورد با مدافع اتلتیکو با کاهش سرعت همراه شد و به راحتی در اختیار کورتوا قرار گرفت.

دقیقه 109: ارسال ضربه ایستگاهی توسط گابی با ضربه سر گودین به دستان کاسیاس رسید.

دقیقه 110: دی ماریا از سمت چپ با فراری عالی خود را به محوطه اتلتیکو رساند و با حرکتی تماشایی از میان دو مدافع این تیم عبور کرد و ضربه خود را از زاویه ای تنگ به سمت دروازه شلیک کرد که با واکنش کورتوا همراه شد، اما بیل روی خط خود را به توپ رساند و با ضربه سر دروازه روخی بلانکو را فرو ریخت.

دقیقه 114: ارسال بلند به داخل محوطه رئال مادرید و خروج ناموفق کاسیاس باعث شد تا توپ به تیاگو برسد، اما این بازیکن قدر فرصت به دست آمده را ندانست و توپ را به بالای دروازه فرستاد.

دقیقه 118: مارسلو کار را تمام کرد؛ در حالیکه مادریدی ها به شدت حمله می کردند، مدافعان اتلتیکو دیگر توان بازگشت و دفاع کردن نداشتند و مدافع برزیلی از این فرصت استفاده کرد و بعد از کمی پیش روی شوت محکم خود را روانه دروازه کرد و حساب کار 3-1 شد.

دقیقه 120: کریستیانو رونالدو با خطای دیگو گودین در داخل محوطه متوقف شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد؛ ستاره پرتغالی پشت توپ قرار گرفت و با ضربه ای دقیق حساب کار را 4-1 کرد و بدین ترتیب با 17 گل در این فصل از چمپیونزلیگ، رکوردی خارق العاده به جای گذاشت.

حواشی بازی:

بعد از گل چهارم مادریدی ها درگیری میان رافائل واران و دیگو سیمئونه صورت گرفت که با ورود مربی آرژانتینی به داخل زمین نیز همراه شد که در نهایت با دخالت سایر بازیکنان و داور مسابقه، همه چیز به حالت عادی برگشت. در این صحنه سیمئونه از زمین اخراج شد و یک کارت زرد به واران نشان داده شد.

رئال مادرید بعد از 12 سال تحت هدایت کارلو آنچلوتی دهمین عنوان قهرمانی خود در اروپا را به دست آورد تا به اولین تیمی بدل شود که تعداد قهرمانی اروپایی اش دو رقمی می شود.

گلزنی سرخیو راموس مقابل اتلتیکو مادرید

مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
آخرین اخبار