مادرید فا
سایت خبری رئال مادرید
427
رئال مادرید بعد از زیدان؛ کهکشان همچنان پرستاره
ارسال شده توسط: احسان احمدزاده

تابستان امسال برای رئال مادریدی‌ ها تابستانی شوکه‌ کننده بود.

مادرید فا - اول زین‌ الدین زیدان، سرمربی اسطوره‌ ای‌ شان بعد از کسب سومین قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان رفت و یک ماه بعد از او هم بهترین بازیکن‌ شان کریستیانو رونالدو. رفتن رونالدو اما مأموریتی سخت و پر از ریسک را پیش روی سرمربی جدید تیم جولین لوپتگی قرار داد چون او در هر حال باید انتظارات هواداران را برای حفظ روند قبلی تیم برآورده کند آن هم در این اوضاع و احوال آشفته.

باخت 4 بر 2 رئال مادرید مقابل اتلتیکو در سوپرکاپ اروپا یک چیز را ثابت کرد: اینکه رئال مادرید اگر می‌ خواهد شروع ضعیف فصل گذشته‌ اش که به بهای از دست دادن قهرمانی لالیگا تمام شد برای این تیم تکرار نشود، باید هرچه سریع‌ تر پیشرفت و نقاط ضعفش را برطرف کند.

لوپتگی که در شرایطی غیرعادی و شوکه‌ کننده در آستانه جام جهانی از تیم ملی اسپانیا اخراج شد – به خاطر مذاکره با رئال مادرید بدون هماهنگی با سران فدراسیون فوتبال اسپانیا – فرصت زیادی برای انتقال ایده‌ ها و مفاهیم تاکتیکی خود به بازیکنانش نداشته است چرا که بازیکنان ملی‌ پوش او به تازگی از تعطیلات تابستانی برگشته‌ اند.

بنابراین در شرایطی که فصل جدید لالیگا برای رئال مادرید از امروز با بازی مقابل ختافه شروع می‌ شود، لوپتگی باید هرچه می‌ تواند به خودش فشار بیاورد تا زود بازده‌ ترین روش‌ های ممکن برای برطرف کردن مشکلات تیمش را پیدا کند. رئال مادرید با اینکه با بعضی از مهره‌ های کلیدی‌ اش خداحافظی کرده است اما هنوز هم ترکیبی پرستاره دارد.

دروازه‌ بان‌ ها

مادرید فصل را با 5 دروازه‌ بان شروع می‌ کند که انتظار می‌ رود تیبو کورتوا دروازه‌بان جدید تیم که به تازگی از چلسی آمده، دروازه‌ بان شماره یک تیم باشد. با این حال سنگربان سابق اتلتیکو مادرید تأکید دارد که به او برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم مقابل ختافه اطمینان خاطر داده نشده است بخصوص که در نخستین بازی رسمی این فصل کهکشانی‌ ها مقابل اتلتیکو مادرید، لوپتگی به کیلور ناواس اعتماد کرد، اگرچه این سنگربان کاستاریکایی در این بازی در صحنه اول گل اتلتیکو مادرید توسط دیگو کاستا، ضعیف ظاهر شد.

با این حال کورتوا بعد از نمایش‌ های درخشانش با بلژیک در جام جهانی، نیاز دارد آمادگی جسمانی‌ اش را بالا ببرد و مشخص نیست که چه زمانی او می‌ تواند جای ناواس را به‌ عنوان دروازه‌ بان اول تیم بگیرد. در همین حال آندری لونین 19 ساله که امسال به رئالی‌ ها پیوست، کیکو کاسیا و لوکا زیدان 20 ساله هم 3 دروازه‌بان دیگری هستند که تقریباً شانسی برای رسیدن به سنگر رئال ندارند و احتمال قرض داده شدن آنها به تیم‌ های دیگر پیش از اتمام بازار تابستانی وجود دارد.

مدافعان

رئال مادرید تابستان امسال فقط یک دفاع راست ملی‌پوش به نام آلوارو ادریوزولا را از رئال سوسیداد خرید تا خط دفاعی‌ اش که فصل گذشته متزلزل بود را تقویت کند اما در همین حال مدافع جوان خود اشرف حکیمی را به بوروسیا دورتموند قرض داد. از سوی دیگر، برای مارسلو به‌ عنوان دفاع چپ تیم هم ذخیره‌ ای وجود ندارد چون تئو هرناندز به رئال سوسیداد قرض داده شد اما ناچو فرناندز، مدافع میانی که توانایی بازی در پست‌ های دیگر را دارد، می‌ تواند این بخش را پوشش دهد.

فابیو کوئنترائو پس از پایان حضور قرضی‌ اش از اسپورتینگ برگشته اما رئال مادرید در تلاش است او را به تیمی دیگر انتقال دهد. در مورد سایر بخش‌ های خط دفاعی اوضاع مانند قبل است. رافائل واران و سرخیو راموس در مرکز خط دفاعی ذخیره‌ ای مانند خسوس وایخو دارند در حالی که ادریوزولا هم با هموطنش دنی کارواخال برای حضور در سمت راست رقابت می‌ کند.

خط دفاعی رئال مادرید تحت هدایت لوپتگی اگرچه فرق زیادی با خط دفاعی تیم زیدان ندارد اما باخت در سوپرکاپ اروپا نشان داد که سرمربی جدید کهکشانی‌ ها باید کارهای زیادی برای تقویت این خط انجام دهد.

هافبک‌ ها

متئو کواچیچ به صورت قرضی و به‌ عنوان بخشی از قرارداد انتقال کورتوا به مادرید، راهی چلسی شد و رئال مادرید تا الان به خواسته او برای جذب جانشینی برای این بازیکن کروات بی‌ توجهی کرده است. این می‌ تواند نشانه‌ ای از پررنگ‌تر شدن نقش مارکوس یورنته در خط میانی رئال مادرید در قیاس با فصل گذشته باشد، خط میانی که بعد از مخالفت پرز با خروج لوکا مودریچ، شبیه خط میانی تیم در فصل گذشته است.

مودریچ، تونی کروس و کاسمیرو در چند فصل گذشته مثلث کارآمد خط میانی رئال مادرید و در واقع قلب تپنده حملات این تیم بوده‌ اند. دنی سبایوس ذخیره این مثلث خواهد بود اگرچه این بازیکن 22 ساله ممکن است نسبت به فصل اول حضورش در رئال مادرید بعد از ترک رئال بتیس، زمان بیشتری برای حضور در میدان پیدا کند. با این حال لوپتگی در مورد خط میانی تیمش با سوالی مواجه خواهد شد که زیدان را هم به دردسر انداخت: او چطور می‌ خواهد ایسکو و بیل را در ترکیب تیم قرار دهد؟ در بازی سوپرکاپ اروپا، هر دو بازیکن در ترکیب اصلی رئال مادرید که با سیستم 3-3-4 بازی می‌ کرد قرار گرفتند و در کنار آنها کریم بنزما و مارکو آسنسیو در خط حمله حضور داشتند.

ایسکو جای مودریچ که نیمکت‌ نشین شده بود را گرفت. ایسکو در تیم ملی اسپانیای تحت هدایت لوپتگی یکی از کلیدی‌ ترین مهره‌ های او بود و به همین دلیل انتظار می‌ رود لوپتگی برای میدان دادن به او، این بازیکن ملی‌ پوش را جلوی مثلث مودریچ، کاسمیرو و کروس در سیستم 2-4-4 قرار دهد.

مهاجمان

اگر لوپتگی با این سیستم بازی کند، آن وقت بیل مجبور می‌ شود در نقش یک مهاجم در مرکز خط حمله بازی کند و به جانشین مستقیم رونالدو تبدیل شود و بنزما هم مأمور کمک به او شود. در سیستم 3-3-4، بیل در سمت راست خط حمله بازی می‌ کند، درست مانند همان کاری که در سوپرکاپ اروپا انجام داد و در آن صورت آسنسیو به سمت چپ می‌ رود و بنزما هم از مرکز خط حمله را رهبری می‌کند. آسنسیوی 22 ساله بازیکن خوش‌ آتیه مهیجی است و قطعاً در این فصل می‌ تواند انتظار پررنگ‌تر شدن نقشش در ترکیب رئال مادرید را داشته باشد چون فصل گذشته عملکرد خوبی داشت.

لوکاس وازکز هم از جناحین در حملات شرکت می‌ کند و بروخا مایورال هم یک مهاجم نوک است اما بدون رونالدو، انگار باز هم یک گلزن تمام عیار کم دارد. از خرید جدید تیم، وینیسیوس جونیور انتظار نمی‌ رود بلافاصله پس از ورودش به رئال مادرید نقشی پررنگ در تیم اصلی باشگاه ایفا کند بخصوص که نام او در فهرست یکی از تیم‌های رده پایه باشگاه ثبت شده است اما او در اردوی پیش فصل رئال مادرید عملکرد خوبی ارائه و هواداران را خوشبین کرد.

سرمربی

لوپتگی هدایت تیمی را برعهده گرفت که پیش از او چند مربی دیگر آن را رد کردند. خب هرچه نباشد جلب رضایت هوادارانی که انتظار دارند سرمربی جدید‌شان راه زیدان را ادامه دهد کار آسانی نیست آن هم بدون کریستیانو رونالدو که کار را سخت‌ تر می‌ کند. با وجود این سرمربی سابق تیم دوم باشگاه رئال مادرید که دوران مربیگری سختی هم در پورتو داشت و بدون کسب جام از این تیم اخراج شد، به واسطه عملکرد خوبش در تیم جوانان اسپانیا و بعد از آن در تیم ملی این کشور، توانست نظر سران فدراسیون فوتبال اسپانیا را جلب کند. با این حال، با جذب تنها کورتوا و ادریوزولا در بازار تابستانی امسال، فلورنتینو پرز در حق سرمربی جدید رئال مادرید کم کاری کرده است بخصوص وقتی در نظر داشته باشید که این تیم فصل گذشته لالیگا را با 17 امتیاز کمتر از قهرمان لیگ یعنی بارسلونا به پایان رساند.

در حقیقت با توجه به جو نا آرام کنونی باشگاه رئال مادرید، خیلی طول نخواهد کشید که اوضاع برای لوپتگی آشفته شود اگر او نتواند در لیگ شروعی خوب داشته باشد. او نیاز خواهد داشت که یکسری آزمون و خطاها را در مورد تیمش انجام دهد و تغییری که او در سیستم بازی تیمش مقابل اتلتیکو مادرید در سوپرکاپ (از 3-3-4 به 2-4-4) انجام داد ثابت کرد که سرمربی سابق ماتادور ها، شاید به این زودی‌ ها نتواند به فرمول کسب موفقیت دست پیدا کند.

منبع: ایران ورزشی

طبقه بندی:
برچسب‌ ها:
تاریخ ارسال: یکشنبه 28 مرداد 1397 ساعت: 12:34
دیدگاه ها
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
آخرین اخبار