مادرید فا
سایت خبری رئال مادرید
420
حفظ ستاره در آسمان لندن؛ چگونه چلسی موفق شد ادن هازارد را در استمفورد بریج نگه دارد
ارسال شده توسط: احسان احمدزاده

تلگراف داستان چلسی و ادن هازارد را در پنجره نقل و انتقالات تابستانی روایت می‌کند.

مادرید فا - علی‌ رغم عدم انتقال به باشگاه مورد علاقه، یعنی رئال مادرید، ادن هازارد در چلسی خوشحال است، اما مشخص نیست که او قراردادش را با باشگاه تمدید خواهد کرد، یا خیر.

به گزارش تلگراف به مدت 20 روز، مائوریتزیو ساری از شرایط ادن هازارد نگران بود، اما به محض اینکه او در مورد ادن هازارد صحبت کرد، متوجه شد که چرا باشگاه هیچ‌ گاه به شکل جدی نگران از دست دادن ستاره خود در این تابستان نبوده است. هازارد می‌ ترسد که رویای رئال مادریدش مرده باشد و هنوز احساسی که دارد، هیچ‌ هم‌ خوانی‌ ای با احساسی که باید برای شروع هفتمین فصل خود با چلسی داشته باشد، ندارد. حالا همه‌ چیز به ساری و چلسی بستگی دارد که هازارد را قانع کنند که قراردادش را تمدید کند و ظاهراً استارت این کار از روز جمعه زده شده است، جایی که سرمربی ایتالیایی ادعا کرد که هازارد می‌ تواند به یکی از بهترین بازیکنان جهان تبدیل شود. او در این‌ باره گفت:

ما در مورد یکی از مهم‌ ترین بازیکنان فعلی اروپا صحبت می‌ کنیم که در نظر من، می‌ تواند بیش‌ تر پیشرفت کند. او می‌ تواند بهترین باشد و همه‌ چیز به او بستگی دارد. می‌ تواند در توانایی‌ های فنی بهترین باشد، در گلزنی بهترین باشد، اما فکر می‌ کنم همه این‌ ها به خود او بستگی دارد، به چیزی که در ذهنش می‌ گذرد.

هازارد وقتی امشب در برابر آرسنال وارد استمفورد بریج شود، تشویقی استثنایی را تجربه خواهد کرد. سزار آزپلیکوئتا بار دیگر کاپیتان تیم خواهد شد اما ساری احتمال کاپیتان اول بودن ادن هازارد را رد نکرده است، چیزی که به نظر می‌ رسد پس از ابراز علاقه رئال مادرید به او، برای چلسی خیلی جدی‌ تر شده است. زمانی که ادن هازارد پس از دیدار پلی‌ آف جام جهانی به خبرنگاران گفت که حالا شاید زمان امتحان چیز متفاوتی باشد، هواداران چلسی بسیار نگران شدند. هازارد هیچ‌ گاه علاقه خود را به باشگاه مورد علاقه دوران کودکی‌ اش پنهان نکرده است و همیشه رویای پوشیدن پیراهن رئال مادرید را داشته است، تیمی که اسطوره او، زین الدین زیدان هم در آن فعالیت کرده است. و این موضوع درحالی مطرح می‌ شود که در این تابستان، بارسلونا اولین تیمی بود که می‌ خواست او را جذب کند. منابع اعلام کرده‌ اند که چلسی روی هازارد ارزش 200 میلیون پوندی گذاشته است و این موضوع احتمالاً درست است. اما یک جلسه رسمی هیچ‌ گاه بر سر او شکل نگرفته است، چراکه مدیر چلسی، مارینا گرانوسکایا به راحتی هر مذاکره‌ ای بر سر بازیکن را رد می‌ کند.

رئال مادرید زمانی که در فاصله یک هفته به جام جهانی برای خرید هازارد اقدام کرد، یک نه بزرگ از چلسی شنید. بعدتر، زمانی که خوزه آنخل سانچز از رئال مادرید خواست ادن هازارد را نیز در کنار تیبوا کورتوا وارد معامله با چلسی کند، باز هم از چلسی پاسخ منفی شنید. پیام چلسی واضح بود، هیچ مذاکره‌ ای بر سر هازارد انجام نمی‌ شود. بدین ترتیب، با توجه به شواهد و شرایط، هازارد خیلی زود متوجه شد که پافشاری و سخت‌ تر کردن شرایط، به او برای پیوستن به رئال مادرید کمکی نخواهد کرد. او می‌ دانست که پس از نام‌ هایی چون نیمار و کیلیان امباپه، سومین گزینه رئال مادرید خواهد بود و رئال مادرید نیز بیش از 105 میلیون پوند برای خرید او هزینه نخواهد کرد. 105 میلیون پوند، مبلغی که رئال مادرید از فروش رونالدو به یوونتوس به دست آورد. این نوع پیشنهاد ها، هیچ‌ گاه چلسی را مجبور به فروش بازیکن نمی‌ کند و هازارد هم متوجه شده است که باشگاه می‌ خواهد او را نگه دارد، بنابراین به این موضوعات کرده است. ساری نیز در مورد او، گفت:

اولین‌ باری که من با او صحبت کردم، مطمئن شدم که او می‌ ماند. بنابراین نگرانی من فقط 20 روز طول کشید، نه بیش‌ تر.

ساری هم‌ چنین تایید کرد که چلسی نگرانی‌ ای از باز بودن پنجره نقل و انتقالات اسپانیا تا پایان ماه ندارد. او اضافه کرد که چلسی یکی از مهم‌ ترین باشگاه‌ های اروپا است و باور دارد که مهم‌ ترین باشگاه اروپا بازیکنان خود را بدون خرید جایگزین نخواهد فروخت. در همان زمان که چلسی از ماندن هازارد مطمئن شد و او عکسی از خود در لندن منتشر کرد، کورتوا در بلژیک منتظر اقدام رئال مادرید ماند. هازارد یک حقه‌ باز سیاسی نیست. او به عنوان کاپیتان تیم ملی بلژیک، در نزاع پیش از جام جهانی میان ترکیب تیم ملی و فدراسیون فوتبال بلژیک بر سر حق تصویر بازیکنان، به میان دعوا کشیده شد. اما همان‌ گونه که برای همه پول اولویت است، برای بازیکنی در سطح و اندازه هازارد نیز می‌ تواند اولویت باشد. بنابراین چلسی برای او پیشنهاد دستمزد 300 هزار پوند در هفته را آماده کرده است، اما این موضوع به اینکه آیا ساری می‌ تواند باشگاه را به لیگ قهرمانان بازگرداند یا خیر نیز بستگی دارد. در عین‌ حال که سبک بازی تیم نیز می‌ تواند روی تصمیم هازارد تاثیر بگذارد. او همین حالا می‌ داند، درحالی که در پایان فصل، تنها 12 ماه از قراردادش با چلسی باقی می‌ ماند، رئال مادرید برای خریدش پا پیش نمی‌ گذارد. او در ژانویه 28 ساله می‌ شود و نیمار و امباپه گزینه‌ های جذاب‌ت ری برای رئال مادرید نسبت به او به نظر می‌ رسند.

هر لحظه‌ ای که هازارد در کنار خانواده‌ اش باشد، برای او ارزشمند است و برای بازیکن بلژیکی، عدم سخت‌ گیری‌ هایی که کونته داشت، بسیار لذت‌ بخش است. ساری گاهی اوقات می‌ گذارد بازیکنان شب قبل از بازی در کنار خانواده‌ هایشان باشند یا در سفرهای اروپایی، خانواده خود را همراه با تیم بیاورند. در همین حال، او با بازی کردن در میانه میدان مشکل دارد و نمی‌ خواهد در مرکز زمین باشد. ساری در ناپولی، به خوبی از دریس مرتنز به عنوان یک «فالس ناین» استفاده کرد، اما در همان زمان، کونته با استفاده از هازارد در پست مشابه، نتیجه نگرفت و هازارد پس از شکست چلسی در برابر منچستر سیتی به نظر بسیار آشفته می‌ رسید، دیداری که در آن توپ‌ های کمی به هازارد رسید و تیم عملکرد خوبی نداشت. هم‌ چنین، هازارد پیش از دیدار فینال جام حذفی اعلام کرد که می‌ خواهد پیش از امضای قرارداد مجدد با چلسی، شاهد حضور بازیکنان خوب و با کیفیت در چلسی باشد. بازیکنانی که خون تازه به باشگاه تزریق کنند. او می‌ دانست که کورتوا و ویلیان می‌ خواهند باشگاه را ترک کنند و هم‌ چنین نگران وضعیت خود و انگولو کانته هم بود. اما باشگاه کانته، ویلیان و خود هازارد را نگه داشت و به جای کورتوا نیز آریزابالاگا را به خدمت گرفت، کسی که گران‌ قیمت‌ترین دروازه‌بان جهان است. آبی‌ ها هم‌ چنین در جدال با منچستر سیتی، موفق شدند جورجینیو را جذب کنند، بازیکنی که می‌ تواند در کنار کواچیچ تازه‌ وارد، به خط هافبک چلسی قدرت ببخشد.

به هرحال، بدیهیات درحال حاضر این است که هازارد گزینه رئال مادرید برای خرید است، اما چلسی برای بازیکن 200 میلیون پوند می‌ خواهد که از نظر رئال مادرید قیمت زیادی است. هم‌ چنین بازیکن در چلسی احساس بدی ندارد و در باشگاه مانده است، اما اینکه در فاصله کم‌ تر از دو سال به پایان قراردادش، آیا قرارداد خود را تمدید می‌ کند یا خیر، موضوعی است که باید به آن فکر کند.

طبقه بندی:
برچسب‌ ها:
تاریخ ارسال: شنبه 27 مرداد 1397 ساعت: 13:9
دیدگاه ها
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
آخرین اخبار