مادرید فا
سایت خبری رئال مادرید
209
مروری بر دستاوردهای شگفت انگیز کریستیانو رونالدو با پیراهن رئال مادرید
ارسال شده توسط: احسان احمدزاده

دوران رویایی CR7 در رئال مادرید پس از 9 سال به پایان رسید.

مادرید فا - با انتقال رونالدو به یوونتوس پرونده 9 سال پر افتخار برای این بازیکن در رئال مادرید بسته شد. 9 سالی که با افتخار و عظمت گذشت و باعث شد دوران یکی از طلایی ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در باشگاه رئال مادرید رقم بخورد. به همین مناسبت مروری خواهیم داشت بر دوران رویایی این فوق ستاره پرتغالی با لباس رئال مادرید.

http://up.madridfa.ir/view/2616977/crz.jpg

فصل اول (2010-2009)

پس از مدت ها کش و قوس بالاخره پرونده انتقال کریستیانو رونالدو در 26 ژوئن 2009 به رئال مادرید کلید خورد. و همانطور که این بازیکن بارها از آرزوی بچگی خود سخن گفته بود موفق شد به باشگاه رویاهایش بپیوندد. انتقالی که با 94 میلیون یورو به عنوان گران ترین خرید تاریخ فوتبال لقب گرفت و حدود 80 هزار نفر را فقط برای تماشای او به ورزشگاه کشاند. رونالدو در بدو ورود شماره 9 را به تن کرد او در حالی اولین سال فوتبالی خود در رئال مادرید را سپری کرد که موفق به کسب هیچ جامی در آن فصل نشد. کریستیانو در 35 بازی فصل موفق به زدن 33 گل و دادن 7 پاس گل شد. با این حال او توانست رکورد 0.9 گل در هر بازی را از خود به جای بگذارد که آماری بسیار چشمگیر می باشد.

http://up.madridfa.ir/view/2616933/Ronaldo-transfer_30351.jpg

فصل دوم (2011-2010)

رونالدو در دومین فصل حضور خود در رئال مادرید موفق شد اولین جام خود را در این تیم کسب کند. نقش پررنگ او در پازل تاکتیکی ژوزه مورینیو باعث شد که در این فصل بتواند عملکرد خیره کننده ای از خود به جای بگذارد. رونالدو در این فصل  در 54 بازی ای که برای لوس بلانکوس به میدان رفت موفق به زدن 53 گل و دادن 18 پاس گل شد.

قهرمانی در کوپا دل ری: رونالدو توانست در قهرمانی رئال مادرید در کوپا دل ری نقش بسیار موثری داشته باشد. او توانست 7 گل در این رقابت ها به ثمر برساند و علاوه بر آن زننده گل قهرمانی سفید پوشان مادریدی در دیدار فینال در برابر بارسلونا باشد.

کفش طلای اول در رئال مادرید: رونالدو در این فصل توانست کفش طلای اروپا را با 40 گل زده و 80 امتیاز به خانه ببرد تا اولین کفش طلایش را در رئال مادرید فتح کند.

http://up.madridfa.ir/view/2616978/108029087_original.jpg

فصل سوم (2012-2011)

فصل سوم حضور رونالدو در رئال مادرید با درخشش خیره کننده او در لالیگا همراه بود. او توانست به تنهایی 46 گل و 12 پاس گل در لالیگا به ثمر برساند و راه کسب قهرمانی لیگ را که سال ها هواداران مادریدی در انتظارش بودند را هموار کند. او در مجموع فصل در 55 بازی توانست رکورد خیره کننده 60 گل و 15 پاس گل را به ثبت برساند. نمایش فوق العاده و خوشحالی گل منحصر به فردش در برد دو بریک رئال مادرید در نیوکمپ همچنان یکی از صحنه های خاطره انگیزیست که در این تیم رقم زده است.

http://up.madridfa.ir/view/2616939/cristiano-ronaldo-barcelonareal-madrid-la-liga-camp-nou-2012.jpg

فصل چهارم (2013-2012)

بر خلاف تصور رونالدو در این فصل نتوانست فصل پر جامی را سپری کند. هر چند که او در زمینه کسب آمار فردی بهترین بازیکن تیمش بود. رئال مادرید بعد از بارسلونا در رتبه دوم رقابت های لالیگا قرار گرفت و با حذف در مقابل بایرن مونیخ از دور رقابت های لیگ  قهرمانان اروپا هم کنار رفت. رونالدو در این فصل در 55 بازی موفق به زدن 55 گل و 12 پاس گل در مجموع رقابت ها شد که یه آمار عالی برای این فوق ستاره دنیای فوتبال بود.

قهرمانی سوپر کاپ اسپانیا: رونالدو با زدن 2 گل در فینال سوپر کاپ اسپانیا توانست یکی از عوامل بزرگ قهرمانی این تیم در این جام باشد.

توپ طلای اول در رئال مادرید: رونالدو در سال 2013 توانست بالاتر از فرانک ریبری و لیونل مسی عنوان بهترین بازیکن جهان را از آن خود کند. رونالدو با 1365 امتیاز در مکان اول قرار گرفت. لیونل مسی 1205 امتیاز کسب کرد و دوم شد و ریبری با 1127 امتیاز در جایگاه سوم بهترین بازیکنان سال 2013 فیفا قرار گرفت.

http://up.madridfa.ir/view/2616940/ballon%20dOR%202013.jpg

فصل پنجم (2014-2013)

دراین فصل یکی از خاطره انگیز ترین دوران فوتبالی رونالدو در رئال مادرید شکل گرفت. رئال مادرید پس از ۱۲ سال توانست بر بام اروپا بیستد و لیگ قهرمانان اروپا را فتح کند. و به انتظار دیرینه هوارادان این تیم پایان دهد. رونالدو در این فصل در مجموع 47 بازی توانست رکود جالب 51 گل زده و میانگین 1.08 گل در هر بازی را در کلیه رقابت ها به نام خود ثبت کند. همچنین او موفق به ثبت 14 پاس گل در این فصل هم شد.

قهرمانی در کوپا دل ری: رئال مادرید در حالی در این رقابت ها به مقام قهرمانی رسید که رونالدو را به علت مصدومیت در اختیار نداشت ولی با درخشش گرت بیل در بازی فینال در مقابل بارسلونا توانست مقام قهرمانی این رقابت ها را کسب کند. رونالدو 3 گل در این رقابت ها به ثمر رساند.

قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا: رونالدو در این فصل توانست با 17 گل زده در 11 مسابقه رکورد فوق العاده ای را از خود به جای بگذارد و نقشی بزرگ در کسب قهرمانی لوس بلانکوس در این رقابت ها داشته باشد.

کفش طلای دوم در رئال مادرید: در این فصل رونالدو با 31 گل زده و 62 امتیاز توانست کفش طلای دوم خود در رئال مادرید و سوم در مجموع فوتبال خود را کسب کند.

توپ طلای دوم در رئال مادرید: رونالدو در فصلی که با دو قهرمانی مهم برای او همراه بود. موفق شد دومین توپ طلای خود در رئال مادرید و سومین توپ طلای خود در مجموع بازیگری اش را کسب کند. کریستیانو در رقابت با لیونل مسی و مانوئل نویر توانست با 37.66 درصد آرا به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شود رونالدو  با 37.66 اول و لیونل مسی با 15.76 و مانوئل نویر با 15.72 دوم و سوم بهترین های جهان شدند.

http://up.madridfa.ir/view/2616946/ronaldo.jpg

فصل ششم (2015 -2014)

فصل ششم حضور او در رئال مادرید فصل پر جامی نبود. در سالی که بارسلونا موفق به فتح سه گانه شد. رونالدو و رئال مادرید بدون جام  فصل را به پایان بردند و تنها در سوپر کاپ اروپا و جام باشگاههای جهان موفق به فتح جام شدند. اما رونالدو در زمینه آمار فردی باز هم فصلی عالی را در رئال مادرید پشت سرگذاشت. کریستیانو در 54 بازی موفق به زدن 61 گل و میانگین جالب 1.12 گل در هر بازی شد. او در این فصل 21 پاس گل هم برای هم تیمی هایش محیا کرد.

قهرمانی سوپر کاپ اروپا: در بازی فینال سوپر کاپ اروپا سال 2014، رئال مادرید با درخشش رونالدو و دو گل او توانست قهرمان این مسابقات شود.

قهرمانی جام باشگاه های جهان: رونالدو در حالی که در این رقابت ها نتوانست هیچ گلی به ثمر برساند ولی با درخشش سایر بازیکنان تیم موفق به فتح این جام با ارزش شد.

کفش طلای سوم در رئال مادرید: رونالدو در این فصل با 48 گل زده و با کسب 96 امتیاز توانست فاتح سومین کفش طلای خود در رئال مادرید و چهارمین کفش طلایش در دوران فوتبالش شود. او یکی از قاطعانه ترین کفش طلاهای تاریخ فوتبال را در این فصل فتح کرد.

http://up.madridfa.ir/view/2616976/01069896_253239.jpg

فصل هفتم (2015-2016)

طلایی ترین دوران فوتبال رونالدو در رئال مادرید از این فصل کلید خورد. در زمانی که بنیتس و رئال مادرید به بن بست کامل در کسب نتیجه مطلوب رسیده بودند‌ و رئال مادرید لیگ و کوپا دل ری را تقریبا از دست داده بود. با روی کار آمدن زیدان به رئال مادرید ورق برای این تیم کاملا برگشت و لوس بلانکوس در فصلی که هیچ کسی امید به موفقیت شان نداشت توانستند فاتح اروپا شوند. در فصلی که رونالدو در 48 بازی موفق به زدن 51 گل شد و 15 پاس گل را برای هم تیمی هایش محیا کرد.

قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا: رئال مادرید در فصلی که رونالدو با 16 گل زده بهترین گلزن این رقابت ها شد موفق شد با شکست اتلتیکو مادرید فاتح این رقابت ها شود.

توپ طلای سوم در رئال مادرید: رونالدو با درخشش در لیگ قهرمانان با رئال مادرید و پرتغال در یورو 2016 برای بار سوم در ترکیب لوس بلانکوس و چهارمین بار در مجموع در رقابت با لیونل مسی و آنتوان گریزمان با اختلافی فاحش فاتح توپ طلا شد. آرا فتح توپ طلا بدین شرح بود.
1.كريستيانو رونالدو 745 رأی
2. ليونل مسی 316 رأی
3. آنتوان گريزمان 198 رأی

بهترین بازیکن اروپا: رونالدو در فصلی که تقریبا همه چیز را مال خود کرد. در رقابت با گرت بیل و آنتوان گریزمان توانست با اکثریت آرا جایزه بهترین بازیکن اروپا را از آن خود کند.

http://up.madridfa.ir/view/2616956/ronaldo_penalti_atletico_finalmilan_11.jpg

فصل هشتم (2016-2017)

فصلی که با افت فاحش ستاره پرتغالی آغاز شده بود به بهترین شکل ممکن برای او به پایان رسید. کسب دوگانه رویایی در این فصل در حالی که تا نیمه های فصل رونالدو عملکرد مطلوبی نداشت بهترین رویای ممکن برای فوق ستاره پرتغالی در پایان فصل بود. رونالدو در 46 بازی ای که دراین فصل برای رئال مادرید انجام داد موفق به زدن 42 گل و دادن 12 پاس گل شد.

قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا: 12 گل رونالدو در لیگ قهرمانان اروپا در حالی که او در مرحله گروهی تنها 2 گل به ثمر رسانده بود نشانگر عملکرد خارق العاده او در این تورنمنت و گویای همه چیز است.

قهرمانی لالیگا: در فصلی که رونالدو تنها 29 بازی در لالیگا انجام داد موفق به زدن 25 گل در این رقابت ها شد. درخشش خیره کننده او در مقطع پایانی فصل کمک بزرگی به قهرمانی لوس بلانکوس در فتح لالیگا بود.

جام باشگاه های جهان: با هت تریک رونالدو در دیدار فینال برابر کاشیما آنتلرز رئال مادرید با نتیجه 4 بر 2 این تیم را شکست داد و فاتح این جام شد. رونالدو در پایان این مسابقات به عنوان بهترین بازیکن این تورنومنت شناخته شد.

توپ طلای چهارم در رئال مادرید: رونالدو با فتح لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا با قاطعیت توپ طلای چهارم خود در رئال مادرید و پنجم در مجموع دوران بازی خود را در پاریس کسب کرد تا با رقیب دیرینه اش لیونل مسی در تصاحب توپ طلا برابر شود.

بهترین بازیکن اروپا: رونالدو این بار در رقابت با لیونل مسی و جان لوییجی بوفون موفق به کسب این جایزه شد تا جایزه ای دیگر را به ویترین افتخاراتش اضافه کند.

بهترین بازیکن فیفا: این بار رونالدو از سوی فیفا به عنوان بهترین بازیکن جهان شناخته شد. رونالدو موفق شد 43.16 درصد آرا را به خود اختصاص دهد و فاتح این عنوان  ارزشمند شود. لیونل مسی 19.25درصد را بدست آورد و نیمار هم 6.97 درصد آرا را تصاحب کرد.

http://up.madridfa.ir/view/2616958/_he10152.jpg

http://up.madridfa.ir/view/2616959/754710327.jpg

فصل نهم (2017-2018)

فصل نهم و آخرین فصل رونالدوی افسانه ای با هت تریک در فتح لیگ قهرمانان اروپا و آقای گلی اش در این تورنمنت همراه بود. رونالدو در 44 بازی ای که برای رئال مادرید به میدان رفت موفق به زدن 44 گل و دادن 8 پاس گل شد. تا با خاطره ای خوش و رویایی به حضورش در این تیم پایان دهد.

بهترین گل دوران فوتبالی: گلی که رونالدو در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در مقابل یوونتوس به ثمر رساند به گفته خودش بهترین گل دوران فوتبالش بوده است. ضربه ای اکروباتیک و استثنایی که یکی از شاهکارهایCR7 در دوران فوتبالش به حساب می آید.

قهرمانی سوپر کاپ اسپانیا: در دیداری که رونالدو یک سوپر گل در دیدار رفت مقابل بارسلونا به ثمر رساند رئال مادرید در دو دیدار رفت و برگشت رقیب دیرینه خود را مغلوب کرد و به مقام قهرمانی رسید. فیگور معروف و خوشحالی گل او تا مدت ها سوژه رسانه ها بود.

قهرمانی سوپر کاپ اروپا: در دیداری که رونالدو در دقایق پایانی به زمین آمد. رئال مادرید با برد 2 بر 1 در مقابل منچستر یونایتد توانست فاتح سوپر کاپ اروپا شود.

قهرمانی جام باشگاههای جهان: با تک گل رونالدو در دیدار فینال در برابر گرمیو رئال مادرید موفق شد قهرمان این دوره از رقابت ها باشد. رونالدو در این رقابت ها دو گل به ثمر رساند.

قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا: سومین قهرمانی متوالی رونالدو با رئال مادرید همراه با 5 عنوان قهرمانی او در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا این بازیکن را در تاریخ این تورنومنت معتبر جاودانه کرد. این آخرین بازی رسمی رونالدو برای رئال مادرید بود که به دوران 9 ساله این وینگر استثنایی در این باشگاه خاتمه داد.

http://up.madridfa.ir/view/2616980/cristiano-ronaldo-62076.jpg

http://up.madridfa.ir/view/2616979/_3am0806.jpg

به قلم سید مسعود شمس قاسمی

طبقه بندی:
برچسب‌ ها:
تاریخ ارسال: سه شنبه 09 مرداد 1397 ساعت: 12:51
دیدگاه ها
عشق است رئال کبیر
اسطوره
پرز خاک توو سرت
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
آخرین اخبار